Starpība starp antistatiskiem aizsargapaviem un vadošām kurpēm

- Jan 30, 2019-

Anti-statiskie aizsargapavi ir aizsargapavi, kas var novērst cilvēka ķermeņa elektrisko uzkrāšanos un novērst elektriskās strāvas triecienu zem 250V. Vadošiem apaviem ir laba elektrovadītspēja un īsā laikā var novērst statiskās elektrības uzkrāšanos. Tos var izmantot tikai aizsardzības apaviem bez elektriskās strāvas trieciena. Tas ir svarīga atšķirība no anti-static aizsargājošiem apaviem.


1. Anti-static aizsargājošiem apaviem un vadošajiem apaviem ir funkcija novērst statisko uzkrāšanos cilvēka ķermenī un to var izmantot uzliesmojošās un sprādzienbīstamās darba vietās. Bet abas atšķirības ir tādas, ka antistatiskie aizsargapavi var arī novērst elektrisko triecienu no barošanas avotiem, kas ir mazāki par 250 V, bet vadošas kurpes nevar izmantot bīstamās vietās ar elektrisko šoku.

2. Anti-static aizsargājošo apavu pretestības vērtība: 100k~ ~ 1000MΩ Vadītspējīga apavu pretestības vērtība: mazāka par 100kΩ

3. Lai gan anti-static aizsargājošiem apaviem ir elektriskās strāvas trieciena novēršanas funkcija, tos nedrīkst izmantot kā izolētus apavus.

4. Anti-static aizsargājošus apavus un vadošus materiālus nevajadzētu lietot vienlaikus ar izolētām vilnas zeķēm un izolētām zolēm.

5. Vieta, kur tiek izmantoti antistatiski aizsargājošie apavi, ir antistatisks grīdas segums, un vieta, kur izmanto elektrības vadošos apavus, ir elektriski vadoša grīda.

6. Anti-statiskie aizsargapavi ir jāizmanto kopā ar antistatiskiem apģērbiem.

7. Anti-statiskie aizsargapavi un vadošie apavi valkāšanas procesā, parasti ne vairāk kā 200 h, ir jāpārbauda, kad apavu pretestība ir noteikta, ja pretestība nav norādītajā diapazonā, to nevar izmantot kā antistatisku aizsargapavi vai vadošas kurpes.