Drošības apavi (zābaki) zināšanu apmaiņa

- Apr 06, 2019-


(1) Toe aizsardzības apavi. Galvenokārt, lai novērstu objektu sāpšanu kājām un pirkstiem. Piemēram, ritošas bungas, pārvadājot smagas kravas vai iekraušanas un izkraušanas materiālus, smagas caurules, kas nokļūst kājām vai nejauši atsitina asas metāla plāksnes. Apavu priekšējā galva ir pārklāta ar metāla materiālu ar labu triecienizturību, augstu izturību un vieglu svaru. Jāpārbauda tā izturība un triecienizturība, un var izmantot standartu. Esiet uzmanīgi, lai izvēlētos dažādu stiprumu drošības apavus atbilstoši darba svaram.


(2) Izolēti apavi. Izolēto apavu loma ir samazināt elektriskās strāvas trieciena risku. Tā kā strāvas plūsma zemē caur cilvēka ķermeni caur kontaktpunktu, kad tiek izmantots elektriskais trieciens, elektriskajam darbam ir nepieciešami ne tikai izolētie cimdi, bet arī izolētie apavi. Saskaņā ar spiediena diapazonu ir vairāki izolētu apavu veidi: 20kV, 6kV un 5kV, kas jāizvēlas atbilstoši darba diapazonam. Izolēti apavi ir regulāri jāpārbauda un jāuztur. Ja tie ir slapji vai nolietoti, tie netiks aizsargāti.


(3) Anti-statiskie un vadošie apavi. Anti-statiskie apavi ir piemēroti, lai novērstu cilvēka ķermenī radušos statiskās elektrības izraisītos negadījumus un izvairītos no nejaušas elektriskās strāvas trieciena cilvēka ķermenim, ko izraisa 220 V jaudas frekvences kondensatoru iekārtas. Vadošas kurpes tiek izmantotas vietās, kur var rasties ugunsgrēks vai eksplozija, kas ir jutīgāka pret cilvēka statisko elektrību. Daži no šiem apaviem ir drošības apavi un gumijas apavi ar antistatiskām vai vadošām zolēm. Visa apavi neizmanto metālu, lai samazinātu berzes un ugunsgrēka iespējamību. Apavu izturība ir pārbaudīta jau no paša sākuma. Pēc tam periodiski pārbauda, vai apavu maksimālā pretestība nepārsniedz pieļaujamo vērtību.


(4) Tērauda ražošanas apavi un apavu apvalki. Šīs kurpes sauc arī par ritentiņiem, galvenokārt, lai novērstu pēdu dedzināšanu. Šīs kurpes ir izturīgas pret spiedienu un nav viegli sadedzināmas. Augšējā daļa ir no eļļas impregnēta govs āda un audekla inkrustēta āda. Zoles ir izgatavotas no govs āda, kas pārklāta ar riepām. Lai izvairītos no izkausēta metāla izšļakstīšanās šķidruma, augsto vidukli ir viegli pacelties. Apavu apvalku un bikses kājas var pārklāt ar apavu apvalku, un apavu pārsegs galvenokārt ir izgatavots no audekla, azbesta un alumīnija plēves.


(5) Gumijas zābaki. Atkarībā no tā lietošanas ir zābaki pret skābi, ūdensnecaurlaidīgi zābaki un eļļas izturīgi apavi. Skābes izturīgi un sārmu izturīgi zābaki ir piemēroti vietai, kur augsnē ir skābe, sārma un citi kodīgi šķidrumi. Tie ir izgatavoti no skābes un sārmu izturīgas gumijas, un tiem ir arī pretbāzi un sārmu bikses ar biksēm un zābakiem. Ūdensnecaurlaidīgie zābaki tiek izmantoti gruntsūdeņiem vai šļakatām. Pamatmateriāli ir gumija, minerālūdens necaurlaidīgi zābaki, speciāli zābaki ūdens produktiem un transplantēti zābaki. Eļļas necaurlaidīgie apavi tiek izmantoti eļļainam darbam uz zemes, izgatavoti no gumijas vai polietilēna plastmasas, un tiem ir zābaki un apavi.


(6) Auksti izturīgi apavi. Tas ir piemērots lietošanai aukstā un zemā temperatūrā. Tam ir kokvilnas kurpes, kažokādas zābaki un filca zābaki utt. Tam ir laba siltumizolācijas veiktspēja.