Kāda ir darba apavu valkāšanas nozīme darba ņēmējiem?

- May 18, 2019-Mēs visi zinām, ka darba ņēmējiem, kas nodarbojas ar ražošanu, jāvalkā aizsarglīdzekļi, lai aizsargātu savu drošību, lai samazinātu kaitējumu, kas ķermenim radies darba laikā. Protams, ir daudz veidu darba apdrošināšanas produkti, tostarp drošības apavi. Tā ir viena no svarīgākajām.


Būvlaukumā var teikt, ka tā ir viena no vietām, kur jāvalkā darba apdrošināšanas produkti. Normālos apstākļos mēs saprotam, ka būvniecībā strādniekiem jāvalkā ķiveres, lai izvairītos no cieto priekšmetu nāves galvas vai kritiena, bet mēs bieži vien neievērojam drošības apavus. Faktiski būvlaukumos strādājošajiem ir jāvalkā aizsargājošie drošības apavi atbilstoši viņu darbam, lai izvairītos no cietiem priekšmetiem, metāla priekšmetiem un citiem ievainojumiem.


Ja drošības apavi var pilnībā izmantot to aizsargfunkcijas, tiem jāpievērš lielāka uzmanība izvēlei, lietošanai un apkopei. Pirms izvēlēties, mums vispirms jāsaprot galvenie apdraudējumi, kas rada tiešu vai netiešu kaitējumu darbinieka kājām:


1. Pieskarties cietam, ritošam vai krītošam priekšmetam.


2. Apvelciet apavu vai apavu ķermeni ar asiem priekšmetiem.


3. Izgriezt ar asiem priekšmetiem un pat ievelciet ādu.


4. Vietne ir ieeļļota un nokrīt.


5. Kontakts ar ķimikālijām, izkausētiem metāliem, augstas temperatūras un zemas temperatūras virsmām.


6. Strādājot apkārtējā vidē ar viegli uzliesmojošām gāzēm, ja statiskā elektrība netiek pareizi izlaista, tā jebkurā laikā kļūs par aizdegšanās avotu, izraisot eksploziju. Turklāt kāju elektrovadītspēja var ietekmēt arī elektriskās strāvas trieciena risku, kad darbinieki saskaras ar elektroiekārtām.


Šobrīd visbiežāk sastopamie drošības apavi ietver pretbriestošus drošības apavus, izturīgus drošības apavus, izolētus drošības apavus, antistatiskas drošības un vadošas drošības apavus, augstas temperatūras drošības apavus, aukstumizturīgus drošības apavus, pretķīmiskās drošības apavus , skābju un sārmu drošības apavi, neslīdošas drošības apavi utt., papildus vienīgajai ceļu darbinieku izolācijai, kas ir piemērota būvniecības darbinieku zoles nostiprināšanai, pārtikas apavu un vīndaru aizsargapavi. Aizsargājošo apavu darbība galvenokārt tiek noteikta atbilstoši darba videi un apstākļiem. Parasti tam ir neslīdēšanas, pretslīdēšanas un pret ekstrūzijas funkcijas, un tam piemīt īpašas funkcijas, piemēram, pretkorozija un pretkorozija.


Iepriekš minētajiem dažādajiem apdraudējumiem ir ļoti svarīgi izvēlēties drošības apavus ar atbilstošām aizsargfunkcijām.