Kas ir sintētiskais gumijas izstrādājums?

- Oct 18, 2018-

Plašā nozīmē tas attiecas uz gumijas ķīmisko sintēzi, lai atšķirtu to no dabiskā kaučuka, kas ražota no gumijas kokiem.

Sintētiskie augsti elastīgi polimēri, pazīstami arī kā sintētiskie elastomēri. Iznākums ir zemāks nekā sintētiskajiem sveķiem (vai plastmasai) un sintētiskajai šķiedrai. Tās veiktspēja atšķiras no monomēra līdz monomēram, un dažu šķirņu veiktspēja ir līdzīga dabiskā kaučuka veiktspējai.

Gumija ir obligāta lietus zābakiem, drošības zābakiem, militārajiem zābakiem un speciāliem rūpnieciskiem zābakiem. Gumiju var klasificēt dabiskā kaučuka un sintētiskā kaučuka atkarībā no avota. Dažām sintētiskā kaučuka šķirnēm ir līdzīgas īpašības attiecībā uz dabisko kaučuku, no kurām lielākā daļa atšķiras no dabiskā kaučuka, bet abi ir ļoti elastīgi polimērmateriāli, kam parasti nepieciešama vulkanizācija un apstrāde, pirms tie ir praktiski un lietderīgi. Sintētiskais kaučuks sāka ražot 20. gadsimta sākumā un kopš 40. gadiem ir strauji pieaudzis. Sintētiskais kaučuks parasti nav tik visaptverošs kā dabiskais kaučuks, bet tam ir augsta elastība, izolācija, gaisa necaurlaidība, eļļas izturība, augstas temperatūras pretestība vai zema temperatūra. To plaši izmanto rūpniecībā, lauksaimniecībā, valsts aizsardzībā, transportā un ikdienas dzīvē.

Daudzām valstīm ir sava sistēmas nomenklatūra. Mūsdienās visbiežāk sastopamā nomenklatūra pasaulē ir formulēta saskaņā ar Starptautiskās standartizācijas organizāciju. Šī metode ir pirmā lielā angļu nosaukuma vai atbilstošā monomēra atslēgvārda lielā burti. Sufikss ir angļu nosaukuma "gumija" pirmā burts R. vārds. Piemēram, stirola-butadiēna kaučuks ir sintētiskais kaučuks, kas iegūts, veidojot stirolu un butadiēnu kopolimerizāciju, tāpēc to sauc par SBR. Tāpat nitrila gumiju sauc par NBR, un neoprēnu sauc par CR. Ķīniešu nomenklatūra: kopolimēriem attiecīgie monomēri ir konjugēti ar kopolimēra kaučuku, tādu kā butadiēna un stirola kopolimēra gumija, kas minēta kā stirola-butadiēna gumija; attiecībā uz homopolimēriem pirmajam monomēram ir "poli" vārds, un polimērs ir saistīts ar "gumiju", tādu kā cis-1,4-poliizoprēna gumija (tā dēvēta par izoprēna gumiju) cis-1,4-polibutadiēna gumija (saukts arī par butadiēna gumiju) Turklāt ir populāra nosaukuma metode, tas ir, polimērs ir nosaukts pēc īpaša elementa vai grupas, kas nav ogļūdeņradis. Piemēram, gumija, kas veidojas no α-dichlorohydrocarbon (vai α, ω- dihlorēteris) un nātrija polisulfīds ir pazīstams kā polisulfīda gumija, un gumiju, kas iegūta, izolējot kopējo izobutilenu, un mazu daudzumu izoprēna parasti sauc par butilkaučuku.