Kādi ir drošības apavu standarti?

- Mar 22, 2019-
Visplašāk izmantotais drošības apavu drošības apavu standarts pasaulē:


1. Eiropas standarts: Eiropas kopējā tirgus drošības standarts (EN344.1: 1992) Saskaņā ar testēšanas metodēm un šīs standarta specifikācijām drošības apavus var iedalīt trīs tipos:

A, EN345.1: 1992: Profesionālai lietošanai paredzētas drošības apavi, iebūvēta tērauda loksne pirkstgalā, var novērst trieciena spēku, kas vienāds ar 200 J (J).

B, EN346.1: 1992: Profesionāli lietojami aizsargapavi, iebūvēti tērauda loksnes pirkstgalā, var novērst trieciena spēku, kas vienāds ar 100 J (J).

C, EN 347.1: 1992: profesionālie darba apavi, nav pirkstu tērauda loksnes.


2. Amerikāņu standarts: amerikāņu standarts (ANSI-Z41-1991) Saskaņā ar apavu izturību pret saspiešanu un triecienu, drošības apavus ar aizsargājošu pirkstu var iedalīt trīs tipos.


3. Austrālijas standarts: Austrālijas standarts (AS / NZS 2210.1: 1994) Šis standarts drošības apavus iedala 4 veidos.

Ieskaitot: lielas slodzes darba drošības apavus. Vidēja darba drošības apavi. Vieglas darba drošības apavi. Ūdensnecaurlaidīgi drošības apavi Drošības apavi Darba apdrošināšanas apavi (Su Kang drošības apavi)


4. Nacionālais standarts: Ķīnas Tautas Republikas nacionālais standarts. GB4014-83 Ādas drošības apavi. GB7054-86 Gumijas virsmas drošības zābaki


5. Japāņu standarts: japāņu standarts (J1S-T-8015: 1983)


Rūpniecības standarta papildinājums drošības apaviem:


Pirmkārt, Eiropas standarts EN 344: 1997 "Speciālie drošības, aizsardzības un darba apavi" Šo Eiropas standartu izstrādāja CEN / TC61 "Aizsarglīdzekļi pēdu un kāju aizsardzībai", un tās sekretariātu vada BSI.

Šis standarts nosaka drošības apavu, piemēram, apavu, virsu, apavu, mēbeļu, zolītes un zoles, konstrukcijas projektēšanu un darbības rādītājus.

Katra standarta standartā norādītās pārbaudes metodes ir līdzīgas citiem līdzīgiem standartiem. Metodes princips arī parasti ir piemērojams vairumam drošības apavu. Galvenie rādītāji ir šādi:

a. Baotou triecienizturība

Trieciena testu veic ar noteikta svara tērauda trieciena āmuru. Spraugas augstumam zem pirksta vāciņa jābūt mazākam par norādīto vērtību, kad trieciens ir trieciens, un caurduršanai nedrīkst būt nekādas iekļūšanas plaisas testa ass virzienā. Jāatzīmē, ka valsts standartiem ir atšķirīgi noteikumi par testa iekārtas svaru, specifikācijām, trieciena augstumu un konstrukciju. Jāizšķir faktiskais tests.

b. Punktu izturība

Testa iekārta ir aprīkota ar spiediena plāksni, uz kuras ir piestiprināta testa naga. Testa nags ir gals ar griezuma galu, un nagu galvas cietībai jābūt lielākai par 60HRC. Vienīgo paraugu novieto uz testēšanas mašīnas šasijas tādā stāvoklī, ka testa naglu var caurdurt caur ārējo zoli, un testa nagla caurdur zoli ar ātrumu 10 mm / min ± 3 mm / min līdz iekļūšanai. ir pabeigta. Lielākais spēks. Katram zolim tiek atlasīti četri punkti (no kuriem vismaz viens atrodas pie papēža), katrs punkts nav mazāks par 30 mm, un attālums no zolītes mala ir lielāks par 10 mm. Pret slīdošo bloku apakšā jābūt caurdurtiem starp blokiem. Divi no četriem punktiem jāpārbauda 10-15 mm robežās no iekārtas apakšējās malas. Ja mitrums ietekmē rezultātus, zole jātransportē dejonizētā ūdenī 20 ± 2 ° C temperatūrā 16 ± 1 h pirms testa.

c. Vadošo apavu un antistatisko apavu elektriskās īpašības

Pēc tam, kad apavu paraugu noregulē sausā un mitrā atmosfērā, tīrā tērauda lodīte tiek piepildīta cilvēka apavos un novietota uz metāla zondes ierīces, un pirmie divi zondi un trešais zonde tiek mērīti, izmantojot noteiktu pretestības testeri. Izturība starp. Normālos apstākļos vadošiem apaviem ir jābūt izturīgiem, un tie nedrīkst būt lielāki par 100K omi; anti-static kurpes pretestība ir starp 100K un 100M omiem.

d. Siltumizolācijas veiktspēja

Izmantojot kurpju kā paraugu, termopārs ir novietots zolītes savienojuma laukuma centrā, un tērauda lodīte tiek piepildīta kurpes. Smilšu vannas temperatūru noregulē līdz 150 ° C ± 5 ° C, uzlieciet to uz kurpes, liekiet smiltīm saskarties ar kurpes ārpusi, izmantojiet termopāra temperatūras testa ierīci, lai mērītu zolītes temperatūru. attiecīgais laiks, dod temperatūras pieauguma līkni. Aprēķināja temperatūru no 30 minūtēm pēc parauga ievietošanas smilšu vannā. Vispārīgi izolētiem apaviem nepieciešams iekšējās zoles virsmas temperatūras paaugstinājums, kas ir mazāks par 22 ° C.

e. Papēža daļas enerģijas absorbcijas veiktspēja

Testa instrumenta maksimālā saspiešanas slodze ir 6000 N un ir aprīkota ar ierīci slodzes / deformācijas parametru reģistrēšanai. Apavu ar papēdi novieto uz tērauda plāksnes, un testa perforators tiek novietots papēža daļas iekšpusē pret zolīti. Slodze tika pielietota ar ātrumu 10 mm / min ± 3 mm / min. Uzzīmē slodzes / kompresijas līkni un aprēķina absorbēto enerģiju E, kas izteikta džoulos.

f. Prasības attiecībā uz neslīdošu zoli

Šis standarts nosaka jūrasmēles neslīdošo koeficientu, bet precizē neslīdošā bloka konstrukciju un specifikācijas, piemēram, zoles biezumu, neslīdošā bloka augstumu un attālumu no malas malas. zole.


Otrkārt, standarts: EN345-1 ASV ANSI-Z41 Ķīna An1

Funkcija: pretsāpju, pretpunkcijas, anti-statiska, pretšļakatu, pret slīdēšanu, eļļai izturīga, skābju un sārmu izturīga, augstas temperatūras izturīga, nodilumizturīga amortizācija, sviedru absorbcija un dezodorācija

Apavu virsma: importēta gluda āda, ērta un elpojoša, ūdensnecaurlaidīga un valkājama

Iekšpusē: Pelēks Stella + mitrums caurlaidīgs audums + absorbējošs kokvilna, dezinfekcija un antibakteriāla, absorbē un absorbē sviedru

Apavu spilventiņš: putu PU, antistatisks, labs atsitiens, kompresijas izturība, elpojošs stiprums un dezodorācija

Vienīgais: divkrāsains divkāršais blīvums PU / TPU ar iebūvētu iesmidzināšanu, neslīdošu ūdensizturīgu zoli, kas var izlīdzināt spiedienu, komfortu, neslīdēšanu un izturību pret izturību

Tērauda galva: Eiropas (CE) Ķīna An1 standarts, kas spēj izturēt 200 Joule trieciena spēku (23KG * 900mm> 15mm) vai izturēt statisko spiedienu 15KN


Treškārt, Kanādas darba drošības apavu standarts

Šis standarts ir balstīts uz Kanādas standartu asociācijas (CSA) standartu saskaņā ar Z195-02: "Aizsargapavi" un Z195.1-02: "Aizsargapavu atlases, kopšanas un lietošanas vadlīnijas".

Darbības joma: Darbinieki var būt pakļauti iespējamām traumām operācijas laikā vai Toronto Universitātes darba vietā (Piezīme. Šajā standartā „darbinieki” ietver medicīnas personālu, darbiniekus, starptautiskos studentus un apmeklētājus).