Kādi ir elektrisko metinātāju drošības apavu darbības rādītāji?

- Nov 16, 2018-

Metinātām drošības apaviem jābūt karstumizturīgām, izolētām un nodilumizturīgām, neslīdošām darba drošības apaviem.


Kāpēc metinātās drošības apavi ir tik pieprasīti materiāliem? Tā kā metināšanas procesā tiek izmantoti liesmas, loka, karstās metināšanas šļūtenes, šļakatām metāla pilieni, sarkanā karsto elektrodu galva un izdedži, galvenie siltuma avoti ir metināmie negadījumi, un daži materiāli pirms metināšanas ir jākļūst metināšanai. Uzkarsēšana, uzkarsēšanas temperatūra var sasniegt 150 ~ 300 ° C; Turklāt ir daudz iespēju sazināties ar elektrību, veicot elektrisko metināšanas darbību, piemēram, mijiedarbības vads un neitrālais vads, kas saistīts ar metināšanas iekārtu vai līnijas kļūmēm, nav savienots, metināšanas transformators ir apgriezts, sprieguma ķēde, kā arī izolācijas bojājums starp metināšanas transformatora primāro tinumu un sekundāro izlādes grupu u.tml. izraisīs 220V, 380V sprieguma parādīšanos metināšanas ķegļu (vai metināšanas lodlampa) sekundārajā ķēdē, utt., tāpēc elektrošoka elektriskās strāvas trieciena risks ir arī elektriskais. vienu.


Metinātām drošības apaviem jābūt siltumizturīgai, siltumizolācijai, izolācijai un mehāniskām īpašībām.


1, siltuma pretestība


Zemām karstumizturīgajām metināšanas drošības apaviem ir nepieciešama karstumizturīga temperatūra 150 ° C ± 5 ° C. Augstas karstumizturīgām metināšanas drošības apaviem ir nepieciešama karstumizturīga temperatūra 250 ° C ± 5 ° C. Apavu siltuma pretestība ir novietot apavu uz regulējamas temperatūras apsildāmas plāksnes un apavu piepildīt ar tērauda lodītēm. Tad smiltis novieto ap kurtu un smilšu augstums sasniedz kurpes augšējo malu, bet nepārsniedz augšējo. Uzgaidiet, līdz temperatūra paaugstinās līdz 150 ° C ± 5 ° C, stabila 20 minūtes. Atdzesē līdz istabas temperatūrai un novēro paraugu. Apavu nedrīkst izkausēt, deformēties vai atdalīt.


2, siltumizolācija


Metināšanas drošības apaviem ir vajadzīga laba siltumizolācija. Kurpju vidusam jābūt materiālam ar labu izolāciju. Testa aprīkojums ir tāds pats kā siltuma izturības tests. Eksperimenta metode: 150 ° C ± 5 ° C temperatūrā pēc 40 minūtēm, ik pēc 5 minūtēm, lai reģistrētu starpzoles virsmas temperatūru, un pēc tam (no parauga ievietošanas uz sildīšanas plāksnes) aprēķina vidējo temperatūru, un testa starpība starp priekšējo un iekšējo temperatūru nedrīkst pārsniegt 22 ° C.


3, izolācija


Metināto drošības apavu elektriskās izolācijas izturība atbilst prasībām, kas noteiktas GB12011-89 izolētām apaviem. Izturīgs spriegums ir 6kV un noplūdes strāva nepārsniedz 3mA.


4, mehāniskās īpašības


Metinātās drošības apavu zoles fiziskās un mehāniskās īpašības un gatavās apavu mizas izturība atbilst standarta prasībām formējušām apaviem (QB1005-90).

Metināšanas drošības apavi tiek plaši izmantoti arī gāzes griešanas, gāzmetināšanas, elektriskās metināšanas un citu metināšanas darbu veikšanā.