Darba apdrošināšanas apavu loma dažādās nozarēs

- Apr 02, 2019-Saskaņā ar aplēsto standartu svarīgākais rūpnieciskās darba apdrošināšanas kurpes ir tas, ka pirksts var izturēt 20 kilogramu cieto priekšmetu ietekmi uz vertikālu 1 metru augstumu un absorbēt 200 džaulus kinētiskās enerģijas. Lielākā daļa mūsdienu drošības apavu ir pievienojuši citus drošības elementus, lai izstrādātu dažādas produktu kategorijas. Tas, ko mēs šodien runāsim, ir darba apdrošināšanas apavu nozīme dažādās nozarēs:


Motorzāģu aizsardzības izmantošana attiecas uz iespēju valkāt aizsargapavus apaviem cilvēkiem, kuri potenciāli var tikt ievainoti, izmantojot ķēdes zāģi ādai, potītēm, kājām un pirkstiem. Drošības standarti nosaka, ka darba ņēmējiem jāizvēlas apavi, kas aizsargā viņu vajadzības, un nevajadzētu pieņemt, ka konkrēta darba gadījumā izmantos tādu pašu apavu veidu. Dažādiem darba apstākļiem var būt dažādi riski.


Ķīmiskās laboratorijās izmantotie darba apdrošināšanas apavi nozīmē, ka laboratorijā, kurā izmanto un uzglabā ķimikālijas, jāvalkā piemēroti aizsargapavi, un jāglabā attiecīgie aizsargapavi. Šajās laboratorijās nav atļauts valkāt apavus, čības un līdzīgus apavus. Piemērotiem apaviem jāaptver visa kāja un jāaizsargā visa kāja. Apavu materiāliem, ieskaitot zoles un virsu, jābūt saderīgiem ar laboratorijas vidi, materiālu apstrādi un uzdevumiem. Atkarībā no iespējamiem apdraudējumiem laboratorijā var būt nepieciešama papildu aizsardzība apaviem.


Izvēloties drošības apavus, mums jāapsver, vai ir izpildīti šādi divi punkti:


Izturīgs: rūpnieciskās darba apdrošināšanas apavi galvenokārt ir izgatavoti no govs ādas vai bifeļu ādas. Zole parasti tiek iemesta tieši augšējā daļā, un kombinācijas efekts ir ideāls, samazinot pazemes, ūdens noplūdes vai putekļu parādību. Zolei piemīt izturības, nodilumizturības un caurspīdīguma īpašības. Tāpēc pat visgrūtākajā darba vidē tas var būt drošs aizsardzības uzdevums ļoti ilgā laikā.


Komforts un higiēna: Ērtas drošības apavi var paaugstināt darba ņēmēju produktivitāti un novērst hroniskas pēdu vai kāju slimības. Svarīgākie komforta efektivitātes rādītāji ietver augšējo materiālu, kas atbilst konkrētiem ūdensizturīgiem un elpojošiem standartiem, iekšējam materiālam jābūt viegli uzsūcamam, un smarža ir viegli izkliedējama pēc apavu noņemšanas.