Temperatūras ietekme uz statisko elektrību

- Oct 30, 2018-

Mitrums, fizisko daudzumu, norādot atmosfēra sausumu pakāpi. Mazāks ūdens tvaiku ir ietverts gaisa temperatūrā, dažu noteiktu apjomu, jo vairāk sausā gaisā; vairāk ūdens tvaiks, vairāk mitrs gaiss. Gaisa mitrums un sausumu pakāpi sauc "mitrums". Tas ir labi zināms, sausa ziemas ir vairāk tendētas uz statiskās elektrības nekā vasaras ar augstu mitruma līmeni. Mitruma ietekmi uz elektrostatiskā lādiņa bīstamību, ir šādi:

1. kad ir augsts mitrums, adsorbēts uz materiāla virsmas mitruma palielina, un tā rezultātā palielina materiāla virsmas vadītspēju. Turklāt atkarībā no materiāla īpašībām, iekšējā mitruma absorbcijas arī notiek, kas palielina kopējo materiālu elektrovadītspēja. Tāpēc sākumā statisko pretpasākumu tika mitrums vadību.

2. saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, maksu par uzlādēt ķermeņa virsmas ir ne tikai novada caur virsmu un ķermeņa, bet arī izplūst gaisā. Eksperimenti liecina, ka augsta mitruma apstākļos, ja maksa par uzlādēt ķermeņa virsmas blīvums ir augsta, maksa strauji izdalās gaisā. Bet, kad jāmaksā enerģija ir ļoti zems, šī parādība nav skaidrs.

Statiskā elektrība ir zināmā mērā kaitēt cilvēka organismā. Kad elektrostatisko spriegums sasniedz 2000 volti, pirkstu jūtas; Ja tas pārsniedz 3000 volti, tur ir dzirkstele, un pirkstu adatu tamlīdzīgi sāpes; Ja tas pārsniedz 7000 volti, cilvēki ir šoks. Ikdienas dzīvē, statisko spriegumu rada dažkārt var būt tikpat augsta kā desmitiem tūkstošu volti, bet kopš berzes elektrifikācijas laiks ir ļoti īss, rada pašreizējais apjoms ir neliels, tāpēc, ka tas parasti nav dzīvībai uz cilvēka organismā. Tomēr par medicīnas darba galdi, statiskā dzirksteles var izraisīt sprādzienu anestezējošs līdzeklis aģentu, kas var kaitēt medicīniskajam personālam, gan pacientiem un jāņem vērā. Turklāt liels daudzums putekļu adsorbēts ar statisko elektrību, satur dažādus vīrusus, baktērijas un kaitīgas vielas, kas ir kaitīgas cilvēku veselībai. Elektrostatiskā nopietnas parādības var izraisīt ādas kairinājumu un iekaisumu un arī likt cilvēkiem justies sajukums, reibst galva, necaurlaidību krūtīs, nazofarengiāli diskomfortu var pat izraisīt bronhītu, astmu un aritmijas, tāpēc ir nepieciešams valkāt apģērbu, anti-static un antistatiskas zābaki, darba laikā.