Sintētiskā kaučuka ražošanas procesā

- Oct 19, 2018-


Sintētiskā kaučuka ražošanas procesā var aptuveni iedalīt trijās daļās: sintēze un attīrīšanas monomēriem, polimerizācijas procesu un gumijas pēcapstrāde.

Monomēra ražošana un pārstrāde

Sintētiskā kaučuka pamata izejvielas ir monomēra un attīrīšanai parastās metodes ietver izlabošanu, mazgāšanu, žāvēšanu un tamlīdzīgi.

Summēšanas procesu

Polimerizācijas procesā ir process, kurā polimērais monomēra, iniciatora un katalizators, lai veidotu polimērs. Dažreiz izmanto summēšanas ierīci, dažkārt vairākus savienojumus izmanto datu sērijā. Sintētiskais kaučuks polimerizācijas procesā pārsvarā izmanto divas metodes un emulsijas polimerizācija šķīdumā polimerizācija. Mūsdienās, emulsijas polimerizācija izmanto stirola-Butadiēna gumija, gumijas izoprēns, Butadiēna gumija, butilgumijas un tamlīdzīgi.

Pēcapstrāde

Pēcapstrādes ir process, sagatavojot gatavo gumijas, likvidējot nereaģējušām monomēriem, agglomerating, pusžāvētas, žāvēšana un iepakojumu pēc polimerizācijas (lateksa vai līmes). Emulsijas polimerizācija recēšanas procesā pārsvarā izmanto elektrolītu vai polimēra coagulant iznīcināt emulsiju, lai izgulsnētu koloīds daļiņas. Polimerizācija šķīdumā recēšanas procesā galvenokārt balstās uz karstā ūdens kondensāta. Koloīds daļiņas nogulsnējas pēc koagulācijas tie sajaukti satur lielu daudzumu ūdens un dehidrēts un jāizžāvē.