Dažas nepareizas anti-static metodes elektronikas rūpnīcā

- Nov 20, 2018-


Statiskā elektrība ir kopīga fiziska parādība. Kad tiek iztīrīti divi dažādi materiāli, elektronu pārneses dēļ rodas elektrostatisks lādiņš. Objekti, kas saņem elektronus, ir negatīvi uzlādēti, un objekti, kas zaudē elektronus, ir pozitīvi uzlādēti. Šo procesu sauc par triboelektrisko uzlādi.


Ierīces elektrostatiskās izlādes kaitējumu nevar ignorēt. Daži statistikas dati liecina, ka ekonomiskie zaudējumi, ko ikdienā rada elektroniskie izstrādājumi, var zaudēt vairāk nekā vienu miljonu ASV dolāru, aptuveni 5 miljardi ASV dolāru gadā. Liela mēroga CMOS ierīces ražotāja produkti, kas atgriezti ierīcē kvalitātes problēmu dēļ pirmajos septiņos mēnešos pēc nosūtīšanas, un 28% bija tieši saistīti ar elektrostatiskajiem bojājumiem, kas veido lielāko atteices koeficientu. Tāpēc visām elektronikas rūpnīcām ir ļoti augstas anti-static prasības.Daudzās elektronikas rūpnīcās viņi izmanto daudzus antistatiskos produktus. Kāpēc bieži sastopami statiskā bojājumi? Parunāsim par parastajām antistatiskajām metodēm, kas ir kopīgas rūpnīcās.


1. Nav antistatisku produktu testēšanas iekārtu


Visbiežāk kļūda ir tāda, ka daudzi uzņēmumi ir iegādājušies daudz antistatisku produktu, taču viņi nav iegādājušies dažus kopējus antistatisku produktu testēšanas rīkus. Mēs zinām, ka katram produktam ir noteikts lietošanas laiks, kvalitāte ir laba vai slikta, ja nav vienotu testēšanas iekārtu, mēs nezinām, vai produkts ir bojāts, kvalitāte ir laba. Tas nesasniegs antistatiskos efektus.


2. Zemes pieslēgums nav labs


a. Antistatiskai sistēmai jābūt neatkarīgai un uzticamai zemējuma ierīcei. Zemes pretestībai jābūt mazākai par 10Ω. Iekļaušanas un testēšanas metodēm jāatbilst GBJ97 prasībām.


b. Antistatiskais zemējuma vads nedrīkst būt pieslēgts neitrālajai barošanas avota līnijai, un tas nedrīkst tikt dalīts ar zibensaizsardzības zemējuma vadu. Tā kā zibens spēriens un citas parādības ietekmē produkta veiktspēju un personīgo drošību, izmantojot ķēdi.


c. Strāvas padevei izmantojiet trīsfāžu piecu vadu sistēmu, un tās zemējuma vadu var izmantot kā antistatisko zemējuma vadu (bet neitrālu vadu un zemējuma vadu nedrīkst sajaukt).


d. Zemējuma galvenās līnijas šķērsgriezuma laukums nedrīkst būt mazāks par 100mm2; maģistrāles šķērsgriezuma laukums nav mazāks par 6 mm2; Iekārtas un darba grēdas zemējuma līnija ir plastmasas pārklājuma stieple ar vairākiem plakumiem, kura šķērsgriezuma laukums nav mazāks par 1,25 mm2, un zemējuma stieņa krāsa ir dzeltenzaļš. Tas ir piemērots.


e. Zemējuma galvenās līnijas pieslēguma metodei jābūt uzpūtētai.


f Anti-static iekārtu pieslēguma termināliem būtu jānodrošina drošs kontakts, viegli uzstādāms un izjaucams, kā arī jāļauj izmantot dažādus piestiprināšanas savienotājus, piemēram, kalmāru skavas, kontaktdakšus utt.


g. Zemes sistēmas novērošanas signalizācija jāuzstāda darba vietās, kur augsta pretestības vērtība zemei.


3. Izmantojiet antistatiskos produktus kā parastu produktu


Daudzi uzņēmumi izmanto antistatiskos produktus kā kopīgus produktus, domājot, ka produkti nav deformēti un tos var izmantot, nesabojājot. Patiesībā šis ir pārpratums. Piemēram, antistatisku rokas siksnu var izmantot tikai dažus mēnešus. Lietojot kādu laika periodu, izskats var nebūt bojāts, bet testēšanas laikā bieži tiek sagrauta plaukstas siksna.


4. Neievērojiet zeķes un zolītes


Parasti cilvēki valkā anti-static kurpes, bet arī valkā zeķes vai pad zolēm, cilvēki, kuri ir pakļauti sviedri, šīs zeķes un zolītes arī novedīs pie statiskas elektrības, bet daži cilvēki, kuriem nav viegli sviedri, ja valkā daži ne-static anti - stīpām pinceti un polsteris, šī zeķe un starpzole nevar novest pie statiskas elektrības, tāpēc cilvēka ķermeņa statisko elektrību nevar ievest zemē caur kurpēm. Tādēļ "Cilvēka ķermeņa integrētā pretestības testeris" atrodas mašīntelpas vai rūpnīcas ēkas ieejā. Cilvēka ķermeņa visaptverošais testeris var ātri un precīzi noteikt tos, kuri valkā nekvalificētus anti-static kurpes, zeķes un pad zolēm. Darbiniekiem ir ieteicams valkāt antistatiskas čības vasarā, nēsājot pincetes. Ziemā viņi var valkāt kokvilnas zeķes, bet ne neilona zeķes.


5. Valkājiet tikai antistatiskas apavus bez antistatiskas apģērba


Papildus tam, ka valkā antistatiskas kurpes, cilvēkiem jāvalkā antistatiskas kombinezonas, lai labāk kontrolētu cilvēka ķermeņa statisko elektrību. Tā kā apģērbs var būt arī ar augstu statiskās elektrības īpatsvaru, jo lielākā daļa pašreizējo apģērbu ir ķīmiskās šķiedras, tas var ražot tūkstošiem staciju elektrības voltu.


6. Valkājiet tikai antistatisku apģērbu bez antistatiskajām čībām


Daži eksperimenti ir parādījuši, ka cilvēki valkā tikai antistatiskus kombinezonus, piemēram, neuzvelkot antistatiskas apavu un ne ļoti labu antistatisku virsmu, anti-static efekts ir ļoti slikts.


7. Antistatiska apģērba un apavu lietošana, bet nav antistatiskas grīdas un nav antistatisku rokas siksnu


Mēs zinām, ka cilvēka ķermeņa statiskā elektrība jāpārraida, izmantojot antistatiskas kurpes vai plaukstas siksnu. Ja antistatiska grīda un antistatiskais rokas siksna nav pieejami, personai paredzēto statisko elektrību būs grūti novirzīt. Vislabāk kvalificētiem uzņēmumiem ir jābūt antistatiskas grīdas segumam un antistatiskas rokas siksnām. Beznosacījuma uzņēmumiem ir jābūt vismaz antistatiskai rokas siksnai.


8. Nepareiza rokas siksnu izmantošana


Tā kā plaukstas siksna ir salīdzinoši viegli bojāta, to vajadzētu pārbaudīt katru dienu. Laba rokas siksna arī ir pārāk vaļīga un nav vadoša, jo darba ņēmējs to nēsā. Tāpēc vislabākā metode ir jebkurā laikā uzraudzīt plaukstas monitors ar tiešsaistes monitoru. Tomēr ir daudz uzņēmumu, kuriem pat nav rokas siksnas testeri. Rokas siksna nav izmantota vairāk nekā gadu, tāpēc tā nav efektīva.