Drošības apavu nacionālais standarts

- Mar 09, 2019-

Drošības apavi ir kopējais drošības apavu nosaukums. Kā norāda nosaukums, tas ir aizsargāt pēdu pēdas un novērst vai samazināt kurpes, kas kaitē pēdām un kājām.

Drošības apavi ir augsto tehnoloģiju produkti, tāpēc tehniskais saturs, kas nepieciešams materiāliem un prasībām, ir augstāks.

Pēc tam sekojošā nelielā sērija apkopo dažus nacionālos standartus drošības apaviem.

Eiropas standartu EN 344: 1997 (speciālie drošības, aizsardzības un darba apavi) izstrādājusi CEN / TC61 tehniskā komiteja "Pēdu un kāju aizsardzība", un sekretariātu vada BSI.

Šis standarts nosaka drošības apavu, piemēram, apavu, virsu, apavu, mēbeļu, zolītes un zoles, konstrukcijas projektēšanu un darbības rādītājus. Katra standarta standartā norādītās pārbaudes metodes ir līdzīgas citiem līdzīgiem standartiem. Metodes princips arī parasti ir piemērojams vairumam drošības apavu. Galvenie rādītāji ir šādi:


A, drošības apavi - Baotou triecienizturība


Āmuru ietekmē norādītais svars, un trieciens ir mazāks par noteikto vērtību pēc pirksta vāciņa ietekmes. Bezbailīgs trūkums neparādās testa ass virzienā, un tas atbilst valsts standartam drošības apaviem.


Piezīme. Valsts standartam ir atšķirīgi noteikumi par testa mašīnas svaru, specifikācijām, trieciena augstumu un konstrukciju.


B, anti-pīrsings


Tests tiek veikts ar testa mašīnu, kas aprīkota ar testa naglām (testa nagla ir galvas griešanas galva, naga galvas cietībai jābūt lielākai par 60HRC) un spiediena plāksnei. Vienīgo paraugu novieto uz testēšanas mašīnas šasijas tādā stāvoklī, ka testa naglu var caurdurt caur ārējo zoli, un testa nagla caurdur zoli ar ātrumu 10 mm / min ± 3 mm / min līdz iekļūšanai. ir pabeigta, un tiek ierakstīts maksimālais ieraksta ierakstīšanai nepieciešamais. spēkā.


Piezīme: atlasiet vismaz 4 testa punktus uz zoles un vienam no tiem jābūt papēžam. ≥ 30 mm starp katru testa punktu un> 10 mm no iekšējās apakšējās malas.


Turklāt starp blokiem jābūt caurdurtiem pret slīdēšanas bloku. Divi no četriem punktiem jāpārbauda 10-15 mm robežās no iekārtas apakšējās malas.


Ja mitrums ietekmē rezultātus, zole jātransportē dejonizētā ūdenī pie 20 grādiem pēc Celsija ± 2 grādiem pēc Celsija 16 ± 1 stundas pirms testēšanas.


C, vadošo apavu un antistatisko apavu elektriskās īpašības


Žāvētajā un mitrumā kondicionētajā apvalkā ievieto tīru tērauda lodīti un novieto uz metāla zondes ierīces, lai izmērītu pretestību starp pirmajām divām zondēm un trešo zondi, izmantojot noteiktu pretestības testa instrumentu.


Piezīme: Vadošiem apaviem ir nepieciešama pretestība ≤ 100KΩ; anti-static kurpes pretestība ir starp 100KΩ-100MΩ.


D, siltumizolācijas veiktspēja


Veicot apavu kā paraugu, termopārs ir novietots zolītes savienojuma laukuma centrā, un tērauda lodīte ir piepildīta kurpes. Pielāgojiet smilšu vannas temperatūru līdz 150 grādiem ± 5 grādiem, novietojiet to uz kurpes, liekiet smiltīm saskarties ar kurpes ārpusi un izmērīt zolītes temperatūru un atbilstošo laiku, izmantojot temperatūras testa ierīci, kas pievienota termopāriem . , dod temperatūras pieauguma līkni. Aprēķiniet temperatūru, kas palielinājusies no brīža, kad paraugs tiek novietots uz smilšu vannu uz pusstundu.


Piezīme: Vispārējiem izolācijas apaviem ir nepieciešams paaugstināt iekšējās zoles virsmas temperatūru <22>


E, papēža daļas enerģijas absorbcijas veiktspēja


Testa instrumenta maksimālā saspiešanas slodze ir 6000 N un ir aprīkota ar ierīci slodzes / deformācijas parametru reģistrēšanai. Apavu ar papēdi novieto uz tērauda plāksnes, un testa perforators tiek novietots papēža daļas iekšpusē pret zolīti. Slodze tika pielietota ar ātrumu 10 mm / min 3 mm / min. Zīmējiet slodzes / saspiešanas līkni un aprēķiniet absorbēto enerģiju E, ko apzīmē ar J.


F. Prasības pret neslīdošu zoli


Šis standarts nosaka zoles pretbīdes koeficientu, bet precizē pretbīdes bloka konstrukciju un specifikācijas, piemēram, zoles biezumu, neslīdošā bloka augstumu un attālumu no attāluma no malas. zole.