Gumijas avots

- Oct 15, 2018-

viņš vārda gumijas nāk no Indijas cau-uchu, kas nozīmē "asaras, asaras." Dabiskā kaučuka iegūst, tādējādi nostiprinot un žāvēšanas lateksa, kura tiek slēgta brīdī, kad gumijas sagriež vanagnadziņi koka. 1770, britu ķīmiķis Dž. Prīstlijs atklāja, ka varētu izmantot gumijas izdzēst zīmuli rakstiski. Tajā laikā šim nolūkam izmantotā materiāla sauca gumijas un termins ir lietots kopš. Gumijas molekulāro ķēdē var būt sašūtā un gumijas pēc Starpķēdes ir kropls ar ārēju spēku, ir ātras reģenerācijas spējas un ir labs fizikālās un mehāniskās īpašības un ķīmisko stabilitāti. Gumijas pamata izejvielu gumijas rūpniecība un plaši lieto riepas, šļūtenes, lentes, kabeļi un citu kaučuka izstrādājumu ražošanā.

Vanagnadziņi koks nodrošina lielāko tirdzniecības gumijas. To neslēpj sap satur gumijas emulsijas, ja tā ir bojāta (piemēram, sagriezt stumbra mizu) lielu apjomu.

Turklāt, vīģu koki un ģimenes Euphorbiaceae daži augi var arī nodrošināt gumijas. Otrā pasaules kara, Vācijā tika nogrieztas no kaučuka piegādes un mēģināja iegūt gumijas no šiem augiem, bet vēlāk mainīja ražot sintētisko gumiju.