Ādas drošības apavu ražošanas process un process

- Mar 27, 2019-


Drošības apavu vispārējā klasifikācija: ir divas galvenās injekcijas un aukstās saķeres kategorijas.

(1) Injekcija ir arī mašīna, kas izgatavota no apaviem. Pēc tam, kad augšējā virsma ir piestiprināta alumīnija tīģelim, rotējošo disku mašīna tiek tieši iesmidzināta ar PVC, TPR un citiem materiāliem, lai vienā reizē izveidotu zoli. Tagad ir PU (ķīmiskā nosaukums poliuretāns) iesmidzināšana (mašīna Un pelējums nav tas pats, kas vispārējā injekcija).

Priekšrocības: Tā kā tā ir mašīna, izeja ir liela un cena ir zema.

Trūkumi: Ja ir daudz stilu, ir vairāk apgrūtinoši nomainīt pelējumu, apavu ir grūti veidot, un nav auksti līmējoša kurpju izstrādes, tāpēc tas parasti ir piemērots vienam vienīgā stila pasūtījumam.

(2) Aukstā saķere ir roku darbs, ko mēs parasti sakām. Itālija, Spānijas slavenie zīmolu apavi pieder šai kategorijai. Aukstās līmlentes apstrāde parasti ir nepieciešama (izņemot mājas darbnīcas). Auksti savienotas zoles parasti nodrošina rūpnīcas, kas ir atbildīgas par zolēm. Ja tajās nav pelējuma, tad tām ir jāatver cita pelējuma forma. Parasti vienīgajai rūpnīcai ir vairāk nekā 1w brīvas pelējuma atvēršanas. Prakse ir izmantot plastmasas emalju, lai veidotu virsmu un pielīmētu to ar zoli.

Priekšrocības: smalka izstrāde, kurpes ir labākas.

Trūkumi: ikdienas produkcija ir maza un cena ir augsta. Tā parasti ir piemērota vidēja lieluma un augstākām rūpnīcām, lai veidotu skalu.


Atšķirība: visizteiktākā iezīme atšķirībai starp aukstās un iesmidzināmajām drošības apavām ir vienīgais papēžs, papēža vai malu apvalka malai ir līnija, kas ir tāpēc, ka apavi paliek aiz veidnes. Viens, kas ir auksti savienots ar zoli, ir tas, kas ir piestiprināts pie augšējās un zoles, tāpēc tas ir neredzams.


Drošības apavu sastāvdaļas: kurpes galvenokārt sastāv no augšējās virsmas, iekšējās oderes (odere), priekšējās un aizmugurējās gludināšanas, priekšējo un aizmugurējo pirkstu cepurēm, vidusdaļu (sauc arī par apakšējo) un zoli.

A, palīdzība: materiālam parasti ir āda (ĀDAS) vai mākslīgā āda utt., Ādas materiāls ir nevienmērīgs, labākais ir pirmais ādas slānis, mīksts faktors, laba elastība, es personīgi joprojām izmantoju augstākās mīkstās aitādas apavus. Atdzesē. Ir daudz veidu mākslīgās ādas. Visbiežāk es kontaktējušos ar PU ādu. Biezums ir zīds. Tas parasti ir 80 pavedieni. Tas var sasniegt 140 pavedienus. Tas ir piemērots viena slāņa virsu ražošanai (bez sega). Tas ir ērti valkāt, jo īpaši to dara korejiešu apavi. Šodienas populārākajai PU ādai ir daudzas ādas berzēšanas līnijas, ādas berzēšana, burbuļu līnijas, traks zirgu līnijas, izmēru līnijas, napa līnijas, 18 līnijas utt. Tā kā traks zirgu ādai ir tekstūra, piemēram, āda, un efekts ir labs, tagad tas ir ļoti populārs, bet cena ir ļoti augsta. Noslaukiet ir klasiskākā āda. Tas ir populārs jau vairāk nekā 10 gadus. Tagad ir daudz veidu berzes līmi. Berzes iedarbība ir atšķirīga. Krāsa ir dziļa un sekla, un tai ir liela saistība ar izmantoto vasku. Cena ir mērena. Tomēr ir grūti strādāt, un tas parasti prasa īpašu līmes meistaru, lai to noslaucītu. Tagad ir arī āda ar mākslīgo govs ādu, biezums ir vairāk nekā 200 zīda, un cena ir ļoti augsta.

B, odere un karstā grunts: materiāls parasti ir āda, PU, PVC utt., Ādas augšējā daļa parasti ir aprīkota ar ādas oderējumu, ērtu nodilumu, labu siltuma izkliedi, nav viegli ražot "Hong Kong kājām". " Vispārējā PU odere ir daudz labāka nekā PVC, bet cena ir dārgāka!

C, zole ir svarīga daļa no apaviem, ir PU apakšā, TPR apakšā, PVC apakšā, kombinētā apakšā. PU apakšējās daļas priekšrocība ir tā, ka tā ir viegla, mīksta tekstūra un labs rokā. Ļoti klienti Tuvajos Austrumos un Eiropā, piemēram, no PU materiāliem izgatavoti zoli, bet tie ir dārgi (nesenais PU cenu pieaugums, izmaksas ir ievērojami palielinājušās, bet apavu cena nepalielinās, padarot daudzas rūpnīcas sarežģītas), un tagad ir poliuretāna iesmidzināšana (pēc PU INJEKCIJAS, jo mašīnai ir liela jauda un zemas izmaksas, tas ir arī ļoti populārs. TPR zolēm ir mērens svars un noteikta mīkstība, bet cena ir lētāka nekā PU, un nav smakas. PVC zoles ir lētākais, parasti tas tiek tieši iesmidzināts rūpnīcā, bet aukstā sajaukta zole ir izgatavota arī no PVC materiāla, to var pielāgot, izmantojot iepriekš plastifikāciju, tā var būt cieta vai mīksta, bet PVC zole ir smarža, jo tā ir plastmasas materiāls.Ja plastmasa ir sajaukta ar labu eļļu, tad garša ir ļoti gaiša, bet, ja lietojat eļļu, tas garšo asprātīgi un liek cilvēkiem justies neērti. Starpstāvu ir tikai slānis starp zoli un augšējo, materiāls ir vienots, šeit nav daudz. Saka.

C, Baotou faktiski ir kartona slānis milimetros, Taivānā ražotās Baotou kvalitāte ir laba, un 1.7 mm Baotou ir ļoti labs. To galvenokārt izmanto kāju un papēdi, lai kurpes izskatītos asas un leņķiskas, un stiprinātu apavu formu.


Apavu montāžas process Apavu montāžas process attiecas uz metodi un paņēmienu, kā apavu izstrādājumā montēt apavu daļas, piemēram, augšējo un zoli, tostarp uzlīmējošo apavu procesu, šūšanas apavu procesu, apavu ražošanas procesu, injekcijas apavu. procesu un vulkanizāciju. Dažāda veida apavu amatniecība.

1, līmlentes process, kas pazīstams arī kā aukstā savienojuma process, ir process, kas izmanto līmi, lai savienotu augšējo, zoli un ārpusi kopā. Sakarā ar augšējo un vienīgo saķeres virsmas dažādajiem materiāliem izmantotās līmes veids un veids ir atšķirīgi, piemēram, neoprēna līmi, poliuretāna līmi, SBS līmi un tamlīdzīgi. Pateicoties vienkāršajam līmēšanas procesam, īsajam ražošanas ciklam, augstai ražošanas efektivitātei, zemām ražošanas izmaksām, ātrai krāsu šķirnes maiņai, viegli paplašināmai un reproducējamai, tas ir visplašāk izmantotais apavu ražošanas montāžas process, kas veido 80 % no kopējā apavu daudzuma. %augšējais. Šo procesu plaši izmanto ādas apavos un sporta apavos.

2, šūšanas apavu process, kas pazīstams arī kā šūšanas kurpju process, ir augšējās un vienīgās un citu savienojošo detaļu sašūšanas process, izmantojot šujamos diegus. Izmantotais šujamie diegi ir rāmijas vītne, kurai piemīt spēcīgas izturības, nelielas pagarināšanās, ātras mitruma absorbcijas un augstas nodilumizturības īpašības. Šūšanas apavu tehnoloģija ir visbiežāk izmantota ādas apavos, galvenokārt, ieskaitot šūšanas apavus, šujmašīnas apavus un šuvju apavus. Lai gan tās process ir ilgs, operācija ir sarežģīta, un ražošanas efektivitāte ir zema, produkta struktūra, stils un izturība netiek aizstāta ar citiem procesiem. Līdztekus mašīnu šūšanas procesa attīstībai un uzlabošanai tas vairāk atbilst mūsdienu ražošanas un patēriņa vajadzībām, tādējādi ieņemot svarīgu vietu apavu produktos, un tam ir palīgfunkcija līmlentes procesā un tādējādi lipīga šuve.

3. Formēšanas apavu process ir ārējās zoles un augšējās daļas savienošanas process, izmantojot gumijas zoli, lai iegūtu gumijas plūsmu un saspiešanas spiedienu, kas rodas pelējuma vulkanizācijas procesā. Zole un augšdaļa ir līmēti ar augstu gumijas temperatūru un augsto spiedienu, tāpēc veidotajam apavu procesam piemīt spēcīga saķere ar grunts un grūtības atvērt gumiju, izturība pret berzi un izturība pret saliekšanos. Pateicoties veidoto apavu ilgajam ražošanas ciklam un lēnām krāsu šķirnes maiņai, tas ir piemērots liela apjoma produktu ražošanai. Darba aizsardzības apavi, pārgājienu apavi, militārās policijas apavi un citi izstrādājumi tiek ražoti galvenokārt ar liešanas procesu. Liešanas process ir pelējuma vulkanizācijas process, kas iegūts no bezkrāsaina vulkanizācijas procesa, un to galvenokārt izmanto ādas apavos.

4, iesmidzināšanas apavu process, kas pazīstams arī kā nepārtrauktās iesmidzināšanas formēšanas process, ir kausēta plastmasas iesmidzināšana ārējā veidnē un savienošana ar augšējo daļu. Zoles materiāls galvenokārt ir polivinilhlorīds, termoplastisks poliuretāns, termoplastiska gumija un tamlīdzīgi. Šis process ir pabeigt savienojumu montāžu automātiskās barošanas, automātiskās plastifikācijas, automātiskās mērīšanas, automātiskās iesmidzināšanas, automātiskās pelējuma aizvēršanas, pelējuma atvēršanas un automātiskās formēšanas apstākļos, tāpēc tam ir augstas ražošanas efektivitātes un automātiskās ražošanas priekšrocības. To izmanto ādas apavu, auduma apavu, sporta apavu un plastmasas apavu ražošanā.

5. Vulkanizēts apavu process ir vulkanizētas tvertnes siltuma spiediena un vulkanizācijas process, savienojot ārējo plēvi, sloksni un ārējo apvalku ar augšējo daļu.