Izolācijas apavi un izolētas kurpes izmanto piesardzības pasākumus

- Feb 09, 2019-


Izolēti apavi: kā visizplatītākais darba apdrošināšanas apavu veids ir cilvēka ķermeņa izolēšana no zemes un tam, lai novērstu strāvas veidošanos starp cilvēka ķermeni un zemi, lai novērstu pārāk lielu kaitējumu cilvēka ķermenim. Pareiza lietošana ne tikai pagarina apavu dzīvi, bet arī aizsargā cilvēka ķermeni, cik vien iespējams.

Izolēta apavu struktūra: Nav jābūt metāla āķiem un citām daļām uz papēža un papēža. Izolētais iekšējās zolītes iekšējās daļas pretizšūšanas veids ir jāizolē no virsmas, ja tas ir izgatavots no metāla materiāla, un to nevar pārvietot kopā ar kurpju, izgatavojot kurpes.


Mūsdienu dzīvē kontakts un elektroenerģijas lietošana kļūst arvien plašāka. Izņemot spēkstacijas, spēkstacijas un elektroapgādes nodaļas, lielākajā daļā nozaru ir darbinieki ar tiešu darbību. Cilvēka ķermenis ir slikts vadītājs, un dažādu daļu un orgānu elektriskā vadītspēja un elektriskā pretestība ir atšķirīga. Šajā brīdī mums ir nepieciešami izolēti apavi, lai aizsargātu mūsu darbiniekus, lai cilvēku kājas būtu izolētas no uzlādētiem objektiem, lai novērstu elektriskās strāvas triecienu. Visiem izolēto apavu veidiem jāatbilst "Vispārējiem tehniskajiem nosacījumiem elektriski izolētiem apaviem".


Izolēta apavu logo:

a) Jābūt standarta numuram, elektriskās izolācijas tipam (vai angļu EH), zibens zīmei un izturībai pret sprieguma vērtību katram apavu pārim;

b) ražotāja nosaukums, apavu nosaukums, produkta vai zīmola nosaukums, ražošanas datums un elektriskās izolācijas veiktspēja.


Izolēti apavu iepakojumi:

a) Katram apavu pārim jābūt iepakotam papīra, plastmasas vai kartona iepakojumā. Maisā ir atrodams šāds saturs: produkta nosaukums (piem., 6 kV govs ādas sejas izolācijas kurpes, 5 kV izolācijas auduma apavi, 20 kV izolācijas gumijas zābaki uc), standarta numurs, ražotāja nosaukums, apavu numurs, preču zīme, lietošanas instrukcija.

b) kartona kaste lieliem iepakojumiem, blīvējumam jābūt stingram, kastei jābūt cieši saistītai, un uz virsmas jābūt šādam saturam: standarta numurs, ražotāja nosaukums un adrese, pasta indekss, produkta nosaukums, produkta specifikācija, daudzums, preču zīme, ražošanas gads un mēnesis, kastes numurs, lielums un apjoms (vai svars).Apavu transportēšana: transportēšanas laikā jānodrošina pārklājums, lai novērstu lietus, un to nedrīkst novietot kopā ar skābi vai sārmu vai citiem kodīgiem materiāliem.

Izolētu apavu uzglabāšana: jānovieto sausā un vēdināmā noliktavā, lai novērstu miltrasu. Krauti no zemes un sienas vairāk nekā 20 cm, atstājot visus apkures elementus 1 m attālumā. Izvairieties no eļļas, skābju un sārmu vai citu koroziju iedarbības.


Izolēto apavu kalpošanas laiks: parasti 24 mēneši (aprēķināti no ražošanas datuma), produktiem, kuru garums pārsniedz 24 mēnešus, jāveic elektriskās veiktspējas novēršana. Var pārdot vai izmantot tikai tos apavus, kas atbilst standarta prasībām.


Izolēto apavu lietošanai jāatbilst šādiem noteikumiem:

a) Pirms izolēto apavu izmantošanas pārbaudiet augšējās vai vienīgās uzliktās sprieguma vērtības. Elektriski izolētas ādas apavi un elektriskās izolācijas auduma apavi ar izturības spriegumu 15 kV vai mazāk ir piemēroti jaudas frekvences spriegumiem zem 1 LV; izolētus apavus uz auduma virsmas var izmantot tikai sausā vidē un izvairīties no mitruma uz auduma virsmas; sprieguma slodze virs 15 kV Elektriskie izolācijas gumijas zābaki un polimēru materiālu zābaki ir piemēroti darba vidēm ar jaudas frekvences spriegumu virs 1 kV. Lietojot, stingri jāievēro noteikumi par elektriskās drošības procedūrām (DL408 un DL409).

b) Apkārtējā vidē ar elektriskās strāvas triecienu, valkājiet izolētas kurpes. Lietojot elektriskās izolācijas apavus un elektriskās izolācijas auduma apavus, darba videi ir jābūt sausai.

c) Izvairieties no elektriski izolētām apavām, lai izvairītos no saskares ar asām, augstām temperatūrām un kodīgām vielām, lai novērstu apavu bojāšanu un elektrisko darbību. Ja ir korozija vai grunts bojājums, to vairs nevar valkāt ar elektriski izolētiem apaviem.

d) Izolācijas apavi ar profilaktisko pārbaudi atbilst noteiktajām prasībām, un katra profilaktiskā testa derīguma termiņš nedrīkst pārsniegt 6 mēnešus.