Aizsargapavu vai aizsargapavu atlases un lietošanas vadlīnijas

- Apr 22, 2019-

Ņemot vērā pašreizējā projekta drošības prasības, tas kļūst arvien augstāks, un būvniecības darbiniekiem jau ir nepieciešami darba apdrošināšanas apavi. Šodien Shenzhen SAFTTO ražotāji ņem ikvienu, lai redzētu darba apdrošināšanas apavu vai aizsargapavu atlases un lietošanas rokasgrāmatu.


1. Ergonomiskās prasības


Pamatojoties uz to, ka darba apdrošināšanas apavu vai aizsargapavu funkcionālās īpašības atbilst darba aizsardzības prasībām, šis standarts 4.3 uzsver lietotāju individuālās vajadzības attiecībā uz darba apdrošināšanas apaviem vai aizsargapaviem. Nepieciešams novērtēt drošības apavu vai aizsargapavu ergonomisku slēgšanu. Ergonomiskās īpašības bieži ir viegli saprotamas, jo tās ir ērti valkāt. Faktiski darba apdrošināšanas apavu vai aizsargājošo apavu galvenie ergonomiskie rādītāji ietver: apavu svaru, augšējās daļas komfortu, elpojamību, ūdens absorbciju, ūdenī absorbējošākās un slīdošās prasības.


2. Drošības prasības aizsargapavu vai aizsargapavu elektriskai darbībai


Izmantot aizsargapavus vai aizsargapavus ar elektriskām īpašībām un ievērojiet šādas drošības prasības:


Atsevišķi jāizmanto anti-static kurpes, vadošas kurpes un elektriski izolētas kurpes. Antistatiskām apavām un vadošām apavām ir funkcija izkliedēt cilvēka uzkrāšanās statisko lādiņu. Jebkurai uzliesmojošai un sprādzienbīstamai darba vietai jāizvēlas drošības apavi vai aizsargapavi ar antistatiskām īpašībām. Elektriski izolētas kurpes saglabā kājas no uzlādes, lai novērstu strāvas plūsmu caur ķermeni. Starpība starp iepriekšminēto trīs veidu apavu elektriskajām īpašībām un piemērojamo darba vietu.


3. Zābaku apkopes rokasgrāmata


3.1 Aizsargapavu uzturēšana


Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc apavu kalpošanas laiks un drošums ir saīsināts, ir tehniskās apkopes apavu trūkums un apavu uzglabāšana, uzmanības trūkums uz tīrīšanu un apkopi. 5.1. Standarts ievieš darbaspēka apdrošināšanas apavu vai aizsargapavu uzturēšanas rokasgrāmatas, kas prasa praktiķiem pārbaudīt, uzglabāt un regulāri uzturēt atbilstošu aizsargapavu vai aizsargapavu rokasgrāmatu saturu un prasības; pēc lietošanas kurpes jānovieto sausā un vēdināmā vietā. To nedrīkst novietot tuvu siltuma avotam, lai izvairītos no pārmērīgas apavu žāvēšanas un izraisīt plaisas; darba devējam ir jānodrošina nepieciešamās uzturēšanas izmaksas, jāaprīko apkopes rīki un nekavējoties jālabo labojamie defekti produkta rokasgrāmatā.


3.2. Izskatu defektu pārbaude


Pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda aizsargapavi vai aizsargapavi. Apavi ar šādiem raksturlielumiem ir jānoraida:


(1) Augšējai virsmai ir acīmredzamas plaisas, plaisa ir dziļa, un augšējās virsmas biezums ir puse; (2) nodilusi virsma ir nopietni nodilusi, un pirksts ir pakļauts;


(3) augšējās virsmas deformācija, dedzināšana, kausēšana vai putošana vai kāju plaisāšana; 4) aizsargapavu vai aizsargapavu kreka garums ir lielāks par 10 mm un dziļums ir lielāks par 3 mm;


(5) Kreka garums apakšējā locītavā ir lielāks par 15 mm, dziļums ir lielāks par 5 mm, un drošības apavi vai aizsargapavi ir nēsāti; (6) neslīdošo apavu pretbīdes rakstu augstums ir mazāks par 1,5 mm;


(7) Darba apdrošināšanas apavu vai aizsargapavu iekšējais iekšējais un iekšējais apšuvums acīmredzami ir deformēts un bojāts; (8) Ja ir bojātas aizsargapvalka malas un malas malas, tas var izraisīt savainojumus.