Pēdu traumas faktori un darba apdrošināšanas apavu nozīme ražošanas procesā

- Apr 14, 2019-Kāju traumas faktori ražošanas laikā


1. Objekta traumas vai traumēšanas faktors

Tas ir visizplatītākais kaitējuma faktors. Mašīnu rūpniecības, metalurģijas, būvniecības uc ražošanas vai būvniecības procesā bieži vien krīt priekšmeti vai uz zemes tiek izkaisīti nagi un asas priekšmeti, kas savainos pirkstiem vai stumtu zoles.


2. Augsts un zems temperatūras bojājums

Kausēšanas, liešanas, metālapstrādes, koksa, ķīmiskās krāsnīs un citās darbavietās ne tikai apkārtējā temperatūra ir augsta, bet arī starojuma siltums, kājiņu apcepšana, karstie materiāli, kas šļakstās uz kājām vai iekrīt apavās, izraisot apdegumus. Aukstajos reģionos, īpaši ziemas āra konstrukcijās, klimata temperatūra ir zem nulles, pat sasniedzot mīnus 20 līdz 30 grādus. Pēdu ietekmē zemā temperatūra, un notiks sasalšana, samazinot darba efektivitāti.


3. Ķīmiskās (skābes bāzes) bojājumi

Ķīmiskās rūpnīcās, papīra ražotnēs, krāsaino metālu kausēšanā, akumulatoru ražošanā un citās vietās operatori bieži nonāk saskarē ar skābes bāzes šķīdumiem, kas var izraisīt nelaimes gadījumus, kad pēdas sadedzina ar skābi un sārmu.


4. Elektriskās strāvas trieciens

Tas ir izplatīts traumas faktors rūpniecisko avāriju gadījumā, un to var iedalīt elektriskās strāvas triecienā un bezkontakta elektriska rakstura traumās. Pirmais ir galvenais kaitējums, kas var bojāt cilvēka ķermeņa iekšējos audus, piemēram, sirdi, elpošanas sistēmu un nervu sistēmu. Vieglākiem cilvēkiem ir sajūta par akupunktūru un sitaminstrumentiem, un līdz komai ir trīce, krampji, augsts asinsspiediens un aritmija; smagos gadījumos var rasties kambara fibrilācija, sirds apstāšanās, elpošanas stagnācija un pat nāve. Pēdējais no tiem ir galvenokārt loka traumas, ko raksturo ādas apdruka un karbonizācija. Smagos gadījumos tas var būt dziļi muskuļos, kaulos un iekšējos orgānos. Pētnieku elektrofizioloģiskā fizioloģija parādīja, ka cilvēka uztveres strāva pieaugušajiem vīriešiem bija 1,1 mA un pieaugušām sievietēm 0,71,1 mA. No pašreizējiem vīriešiem vidējais pieaugušais ir 16 mA, un vidējā pieaugušā sieviete ir 10,5 mA. Ja elektriskās strāvas trieciena strāva ir lielāka par strāvu, elektriskais trieciens pats par sevi nevar atbrīvoties no strāvas padeves. Ja nav ārēja spēka, tiks pagarināts elektriskās strāvas trieciena laiks un iestājas nāves risks.


5. Statiskie bojājumi

Statiskās elektrības kaitējums cilvēka ķermenim galvenokārt ir saistīts ar psiholoģiskiem šķēršļiem, bailēm un var izraisīt sekundārus nelaimes gadījumus, piemēram, ritināt rokas mašīnā vai nokrist no augstuma. Turklāt ādas apdegumus un dermatītu var izraisīt arī statiskie klikšķi. Statiskās elektrības galvenais apdraudējums ir uzliesmojošu un sprādzienbīstamu nelaimes gadījumu rašanās šajā nozarē.


6. Piespiedu stāvoklis

Tas galvenokārt notiek zemā līmeņa pazemes ceļa ekspluatācijā, kur ceļi bieži saliekt vai rāpjas ceļos, izraisot ceļa locītavas bursītu.Darba apdrošināšanas kursu nozīme


Ņemot vērā dažādus bojājumu faktorus dažādos ražošanas procesos, SAFTTO piedāvā dažādus risinājumus:


Anti-smashing apavi: lai atrisinātu bojājumus, ko rada krītoši objekti.


Aizsargājošie apvalki ar pretpunktiem: lai atrisinātu zoles, kas piestiprina zoles.


Augstas temperatūras aizsargapavi: lai atrisinātu augstās temperatūras bojājumus skarbos apstākļos.


Skābju un sārmu izturīgas kurpes: Skābju un sārmu bojājumus.


Izolēti aizsargapavi: lai novērstu elektriskās strāvas triecienu.


Anti-statiskie aizsargapavi: atdaliet ķermeņa statisko elektrību, lai atrisinātu elektrostatisko apdraudējumu.


Neslīdošs aizsargapavi: lai novērstu slīdēšanu.