Antistatiskas zābaku (apavu) īpašības

- Nov 01, 2018-

Anti-static kurpes zināšanas

Elektriskās efektivitātes aizsardzības apavi ir aizsargtērpi, kas aizsargā kājas ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, ieskaitot antistatiskas apavus, vadošās apavus un elektriski izolētas kurpes, kas var novērst statisko bojājumu vai strāvas triecienu.


Statiskās elektrības kaitējums cilvēka ķermenim

Statiskās elektrības radītais kaitējums cilvēka ķermenim ir: izraisot psiholoģiskus šķēršļus, radot bažas, izraisot nelaimes gadījumus, kā arī ādas apdegumus un dermatītu elektrostatiskā šoka dēļ. Statiskās elektrības galvenais apdraudējums ir tāds, ka rūpnieciski uzliesmojoši un sprādzienbīstami negadījumi apdraud darba ņēmēju dzīvības un rada ievērojamus ražošanas iekārtu zaudējumus.

Elektriskās strāvas trieciens ir kopīga rūpnieciska avārija, ko var iedalīt elektriskajā kontakts un bezkontakta elektriskās bojājuma dēļ Pirmais ir galvenokārt trauksme, kas var sabojāt cilvēka ķermeņa iekšējos audus, piemēram, sirdi, elpošanas sistēmu un nervu sistēmu. Vieglākiem cilvēkiem ir akupunktūras un perkusijas izjūta, un triecieni, krampji, paaugstināts asinsspiediens un aritmija līdz komai; smagos gadījumos var rasties ventrikulāra fibrilācija, sirdsdarbības apstāšanās, elpošanas apstāšanās un nāves gadījumi. Pēdējais ir galvenokārt loka ievainojums, kam raksturīga elektrokaurēšana, elektriskie apdegumi, ādas karbonizācija un smagie muskuļi, kauli un iekšējie orgāni.

Pētnieku elektrofizioloģiskā fizioloģija parādīja, ka cilvēka uztveres plūsma bija 1,1 mA pieaugušiem vīriešiem un 0,7 mA pieaugušām sievietēm; pieaugušajiem paredzētais strāva bija 16 mA, bet pieaugušo sieviešu vidējais rādītājs bija 10,5 mA. Ja elektriskās strāvas trieciena strāva ir lielāka par strāvu, elektriskās strāvas trieciens nevar aktīvi atbrīvoties no barošanas avota. Ja nav ārēja spēka, elektrošoka laiks tiks pagarināts un radīsies nāves risks. Hands and feet ir visneaizsargātākās ķermeņa daļas caur ķermeni.


Elektrisko veiktspējas aizsargapvalku klasifikācija

Anti-static kurpes un vadošās kurpes var iedalīt ādas apavu un auduma gumijas vienības kurpes saskaņā ar materiāliem. Ādas kurpes var iedalīt līmes tipa, injekcijas tipa un formēšanas veidā atbilstoši ražošanas procesam. Elektriski izolētus apavus var sadalīt ādas apavos, auduma gumijas apavus, gumijas gumijas apavus un plastmasas apavus atbilstoši materiālam. Ādas kurpes var iedalīt pēc līmēšanas veida, formēšanas veida, injekcijas tipa un šuvju tipa atbilstoši ražošanas procesam. Anti-static kurpes ir aizsargapavi, kas var novērst statiskās elektrības uzkrāšanos cilvēka ķermenī un novērst strāvas triecienu no barošanas avota zem 250V. Vadošajām apavām ir laba elektriskā vadītspēja un īsā laikā var novērst statiskās elektrības uzkrāšanos cilvēka ķermenī, un to var izmantot tikai aizsargapaviņām bez elektriskās strāvas trieciena briesmām. Elektriski izolēti kurpes ir aizsargapavi, kas var izolēt cilvēku kājas no dzīviem objektiem un novērst elektriskās strāvas triecienu.


Tehniskās prasības aizsargapavi

Anti-static kurpes un vadošās kurpes saskaņā ar GB4385-1995 "antistatiskas kurpes, vadošās kurpes tehniskās prasības", pretestības vērtību diapazons ir 100k ~ 1000M un ne vairāk kā 100k. No tiem ādas apaviem jāatbilst prasībām GB1002-1005; auduma gumijas zolēm jāatbilst HG / T2495 noteikumiem. Antistatisko apavu un vadošās apavu galvenās tehniskās veiktspējas, papildus elektriskām īpašībām, ir arī zeķu nodilums, sloksnes un augšējās daļas saķere, zoles daļas locīšana, zoles daļas nodilums, mizas stiprība no kurpes un tā tālāk.

Elektriski izolētām apaviem jāatbilst GB12011-2000 "Elektriskās izolācijas kurpes vispārējie tehniskie nosacījumi". Elektriskās izolācijas apavu un elektrisko izolējošo audumu apavu elektriskās īpašības ir šādas: ja noplūdes strāva ir 0,3 mA / kV, tad jāievēro 1. tabulas prasības.

Elektriski izolējošo gumijas zābaku un elektriski izolējošo polimēru apavu elektriskās īpašības ir šādas: ja noplūdes strāva ir 0,4 mA / kV, tad jāievēro 2. tabulas prasības.

Papildus elektriskajām īpašībām elektriski izolētu apavu galvenā tehniskā veiktspēja ir virsmas un sloksnes saķeres stiprība, augšējās stiepes īpašības, augšējās un auduma saķeres stiprība, zoles daļas locīšanas pretestība, zoles noņemšana, apavu mizas izturība un ūdens izskalošana. Sekss un tā tālāk.


Elektriskās veiktspējas aizsargapvalku izvēle

Elektrisko veiktspējas aizsargapvalku uzstādīšanai jābūt saskaņā ar valsts standartu GB11651-1989 "Noteikumi par darba aizsardzības līdzekļu izvēli" un "Darba aizsardzības līdzekļu nodrošināšanas standartiem (izmēģinājums)", ko izdevusi valsts ekonomiskā un tirdzniecības Komisija 2000. gada 6. martā vai attiecīgie vietējās un rūpniecības noteikumi. Izpildi var arī izvēlēties atkarībā no aizsardzības trauma un darba vides veida. Piemēram, darba vides riska faktori ir galvenokārt elektrostatiski bojājumi, un darba lauks ir vadītspējīgs, jūs varat apsvērt iespēju izmantot vadošās kurpes; un var būt zemsprieguma (250 V vai mazāks) elektriskās strāvas trieciens Darba vietām, kas ir bīstamas, un darba zeme ir antistatiska zeme, var apsvērt antistatiskas apavus. Anti-static kurpes un vadošās kurpes galvenokārt izmanto naftas ķīmijas, farmācijas un elektronikas nozarēs. Ja darba vides galvenais riska faktors ir elektrošoku, elektriskās izolācijas apavi jāizmanto darba laikā.

Turklāt, atbilstoši darba videi, lietotāji var izvēlēties dažādas veiktspējas elektriskās aizsargtērpes. Piemēram, lielākajā daļā elektronikas un farmācijas nozaru vide ir relatīvi tīra, un darba intensitāte ir samērā zema (mazāk pārvietojas). Var izmantot antistatiskas kurpes vai vadošas kurpes uz gumijas virsmas, kas ir viegla, ērta un elpojoša. Nafta ķīmijas rūpniecībā, tostarp degvielas uzpildes stacijās, darba vide ir sarežģītāka, darba intensitāte ir relatīvi augsta (vairāk kājām), var izmantot antistatiskas kurpes vai vadošas kurpes, kas ir daudz izturīgākas pret netīrumiem un nodilumu. Tāpat dzīvā darba vietā ar strāvas frekvences spriegumu 1 kV vai mazāku un vide ir relatīvi sauss, var izvēlēties elektriskās izolācijas kurpes vai elektriskās izolācijas auduma kurpes ar izturīgu spriegumu 15 kV vai mazāk. Darbavietā, kurā strāvas sprieguma spriegums pārsniedz 1kV vai vide ir mitra, jūs varat izmantot elektriskās izolācijas gumijas zābakus vai elektriskās izolācijas plastmasas zābakus ar izturīgu spriegumu 15kV vai lielāku. Lietojot, stingri jāievēro arī noteikumi par elektrodrošību (DL408 un DL409).